September 24, 2021 08:44
Спорт

Мартинез: Меси е најдобриот играч и треба да учиме од него

Напаѓачот на италијанскиот фудбалски првак Интер, Лаутаро Мартинез го пофали својот соиграч од аргентинската репрезентација Лионел Меси.

– Меси е најдобриот играч на светот. Тој е наш, Аргентинец. Тренира максимално, тој е модел за сите. Лео прави сè што не прават другите играчи. Треба да уживаме и да учиме од него. Никогаш нема да го заборавам првиот ден во репрезентацијата, кога влегов во тимот со него на 20 години. Ме прифати. Го гледав како тренира и мислев дека сонувам.

Меси е многу среќен што го освои Купот на Америка, ние му помогнавме да му се исполни желбата – трофеј со репрезентацијата. Сега тој победи и јас сум многу среќен за него, истакна Мартинез.

Неодамна Меси со Аргентина победи на Купот на Америка и го освои првиот трофеј во националниот дрес.

Ebiten: Kouritsu Ebisugawa Koukou Tenmonbu OVA (https://wcostream.cc/m/ePbl) Episode Full

TwistMoe: Tactics anime episode 25 online free at https://twistmoe.net anime streaming

4Anime: Muteki Koujin Daitarn 3 anime episode 40 online free at https://4anime.biz 4anime official site

Watch anime online for free at AniWatch dubbed anime

Onfeetnation: https://www.onfeetnation.com/profile/animeflixnl

Mixcloud: https://www.mixcloud.com/gogoanimelol/