October 18, 2021 12:01
Спорт

Мартинез воздржан по најавите дека ќе го замени Куман во Барселона

Селекторот на на белгиската фудбалска репрезентација, шпанскиот стратег Роберто Мартинез одговори на гласините дека наскоро може да ја предводи Барселона на местото на Роналд Куман.

– Се разбира, гласините отсекогаш биле и ќе бидат во фудбалот, ова е нормално. Кога, на пример, губите три натпревари по ред, веднаш се појавуваат шпекулации дека може да ја загубите работата. Засега нема што да кажам, изјави Мартизнез за „Еуроспорт”.

На 22 септември беше објавено дека Барселона во Мартинез гледа замена за Куман и е подготвена за негов ангажман да плати обесштетување на белгиската федерација.

TwistMoe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

https://animepahe.cc animepahe

Website https://animedao.nl: Watch Transformers The Headmasters animedao Episode 35 darling in the franxx animedao

GoGoAnime: Red Ash: Gearworld anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime softonic

Catchthemes: https://catchthemes.com/support-forum/users/animefreakws/

Pokecommunity: https://www.pokecommunity.com/member.php?u=972961