April 19, 2019 17:04
Спорт

Марсијал: Не сме фаворити против ПСЖ

Напаѓачот Антони Марсијал не верува дека Манчестер Јунајтед е очигледен фаворит против Пари Сен Жермен пред утрешниот осминафинален меч од Лигата на Шампионите помеѓу двата тима.

Првиот дуел ќе се одигра на „Олд Трафорд” од 21 часот.

– Точно е дека се наоѓаме во добра форма и се радуваме дека Солскјер е со нас и не поддржува. Но сигурно не сме очигледен фаворит против ПСЖ. Тие се без некои од главните играчи, но тоа не значи дека се послаби. Тие во составот имаат некоимногу добри фудбалери. Очекувам добар меч и се надевам дека ние ќе излеземе како победници, изјави Марсијал пред натпреварот.

Нови вести

Ајнтрахт веќе ги продаде билетите за дуелот со Челзи

Filip

Роналдо е иднината на Јувентус, увери Алегри

Filip

Клоп: Дуелите со Кардиф и Хадерсфилд се исто толку важни, како и оние со Барса

Filip