January 28, 2022 18:21
Свет

Мароко забранува летови од цел свет поради Омикрон

Мароканските власти синоќа соопштија дека од денеска ќе ги суспендираат сите летови кои пристигнуваат од целиот свет на две недели поради Омикрон, нов сој на Ковид-19. Привремената забрана ќе трае две недели, јавија локалните медиуми, повикувајќи се на здравствениот комитет.

Одлуката е одговор на „брзото ширење” на Омикрон, особено во Европа и Африка, објаснуваат здравствените власти. Тие наведуваат дека редовно ќе ја проценуваар состојбата за доколку има потреба да се менуваат мерките.

Сојот наречен Омикрон од Светската здравствена организација (СЗО), ги доведе во прашање глобалните напори за борба против пандемијата бидејќи постои стравување дека Б.1.1.529 е многу заразен, што поттикна многу земји повторно да воведат мерки. Оваа нова варијанта има најмалку 10 мутации, за разлика од Бета која има три или Делта со две мутации.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

animeheaven Attack on Titan Season 3

AnimeHeaven My Hero Academia Season 3 Episode 17

AnimeHeaven Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

sites to watch anime AnimeHeaven The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

AnimeHeaven Fairy Tail