June 17, 2019 07:06
Фудбал

Маркос Алонсо на удар на навивачите: Што правеше пред Сити да го постигне првиот гол?

Фудбалерите на Челси минатиот викенд го претрпеа еден од најтешките порази во историјата на клубот – на гостувањето на „Етихад“ кај Манчестер Сити беа декласирани со 6:0.

На удар на навивачите на Челси се сите играчи после катастрофалниот пораз, но сега се појави видео на кое што се гледа можеби и главниот виновник за првиот гол на Манчестер Сити.

Имено, како што може да се види , Маркос Алонсо беше ужасно позициониран и тргна да чува фудбалер кој што веќе беше чуван од неколку дефанзивци на Челси. Со тоа, Алонсо му отвори простор на Бернардо Силва, чија што одбиена топка заврши во нозете на Стерлинг, па во мрежата на Челси.

Нови вести

Фудбалски скандал во Шпанија: Намерно губевме, обложувањето уништи сѐ

24info

Раиола излезе со кратка изјава за трансферот на Де Лихт во ПСЖ

24info

Објавен распоред за првото коло од Премиер лигата во сезоната 2019/20

24info