April 11, 2021 12:01
Македонија

Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев – Мијалков

Бојан Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев – Мијалков?

Маричиќ ја криел информацијата дека Мијалков ќе бега и помагал да ср реализира планот Заев – Мијалков.

Мијалков кој бил помаган од власта на крај со црн владин пасат стигнал до ЈО, од каде правеше циркуз за потребите на Заев и глумеше изненаден.

Во режијата на Заев за Мијалков учествувало и ЈО, кое дозволило Мијалков 40 минути откако се пријавил, наместо да оди во куќен притвор да парадира пред камери и да го пере Заев.

За ова или Русковска треба да си даде оставка или Маричиќ да си оди.

Цела јавност ја гледа коалицијата Заев – Мијалков. Народот е против крими коалициите и одговорност ќе има.

Watch 2.43: Seiin High School Boys Volleyball Team Episode 2 at AnimeTV anime

Watch Higurashi: When They Cry – Gou Episode 21 at website https://animeflix.nl. See more animeflix ios