Македонија

Маричиќ: Со мониторинг на судски случаи ЕУ ќе се увери дека немаме селективна правда и дека сакаме правна држава

„Нашата влада уште пред две до три години бараше мониторинг од страна на ЕУ на големите случаи со криминал и корупција за да нема обвинувања во јавноста за политички прогон. Тогаш побаравме, а сега е во тек еден проект на ЕУ заедно со ОБСЕ за мониторирање на 50 случаи. Во моментов се регрутираат монитори, и од есен ќе започне сето ова. Ова е добар начин да се увери ЕУ дека судството ни функцонира, дека немаме селективна правда и дека сакаме владеење на правото и правната држава.“- посочи Бојан Маричиќ, министер за правда, во интервјуто на ТВ Стар.

KissAnime kissanime softonic: Dragon Ball Z (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/All) Episode 291

AniWatch animes online: Attack on Titan Episode 25