November 30, 2021 10:35
Македонија

Маричиќ: Расположението на терен се менува, СДСМ има водство во 25 општини

Секретарот за меѓународна соработка на СДСМ Бојан Маричиќ во гостувањето на дебата на Алсат Телевизија, кажа дека владејачката партија во вториот круг влегува со предност во 25 општини и дека е уверен во обединувањето на сите прогресивни граѓани во земјава. Според Маричиќ, тоа што се случува на терен изминативе денови е промена во расположението кои граѓани, кои во вториот круг ќе ја поддржат СДСМ.
„Повеќе пати кажавме дека резултатите од првиот не се во рамките на нашите очекувања, но работата е далеку од лоша или изгубена како што спомена од опозицијата. Ние имаме водство во 25 општини за вториот круг, имам веќе освоено 9 градоначалнички места. Веруваме дека од овие денови работите на терен се менуваат, пораката е прифатена. Работиме на максимална мобилизација на членството и симпатизерите на нашата партија, но и на сите слободоумни граѓани. На сите им е јасно дека е многу важно сега во вториот круг секој да излезе и да даде поддршка на прогресивната сила, на прогресивната коалиција, на коалицијата која се обединува да не застанеме тука и да не се враќаме назад”, потенцираше Маричиќ.
Според него, раководството за партијата е секој ден меѓу граѓаните и дека разговараат и за грешките и за тоа што може да се направи во наредниот период. Маричиќ кажа и дека е очигледно дека повторно е воспоставена конекцијата и комуникацијата со граѓаните.

Watch InuYasha the Movie 4: Fire on the Mystic Island (Dub) Episode Full

Website https://animeflv.uk: Watch Z-Squad (Dub) animeflv Episode 26 online anime

Website https://aniwatch.pro: Watch ARIA The NATURAL aniwatch Episode 26 aniwatch.me

Website https://animefreak.ws: Watch Toaru Kagaku no Railgun T: Motto Marutto Railgun animefreak Episode 1 animefreak bleach

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed