August 5, 2021 02:32
Македонија

Маричиќ на состанок во хрватската Академија за обука судии и обвинители

Маричиќ на состанок во хрватската Академија за обука судии и обвинители

Скопје, 17 јуни 2021 (МИА) – Министерот за правда Бојан Маричиќ на првиот ден на работната посета на Загреб ја посети хрватската Академија за обука на судии и јавни обвинители.

Како што соопштија од Министерството за правда, со првите луѓе на Академијата разменија искуства во однос на функционирањето на двете институции. Министерот Маричиќ истакна дека Академијата за судии и обвинители кај нас е единствена влезна точна во правосудниот систем и како таков претставува клучна институција на која ѝ се посветуваат време и внимание.

Министерот за правда посетата на Хрватска ја продолжува со билатерална средба со хрватскиот министер за правда и администрација Иван Маленица. Двајцата министри ќе разговараат за продлабочување на меѓусебната соработка во областа правда, како и пренесувања на искуствата на Хрватска во однос на водењето претпристапни преговори за членство во ЕУ. оџ/скс/

https://animeflix.nl animeflix danganronpa. Ben-To Picture Drama (https://animeflix.nl/m/enJz) Episode 6 - Raw

WCOStream Watch anime online, English anime online HD. The Closet (https://wcostream.cc/m/PWj7) Episode Full

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. Rainbow Signal: Hi-Fi Set (https://animeheaven.pro/m/AmAw) Episode Full

KissAnime Qiita: https://qiita.com/kissanimemx