October 22, 2021 09:20
Македонија

Маричиќ: Институциите ги имаат сите предуслови за брза и успешна истрага

Власта воопшто не се меша во истрагата за пожарот во модуларната болница во Тетово. Да сакаше да се меша, немаше да повика германски истражители од највисок ранг, кои што треба да ги испитаат сите околности, изјави денеска министерот за правда Бојан Маричиќ.

Германските истражители, посочи Маричиќ, пристигнаа вчера и сите институции се ставија на рапослагање да помогнат во истрагата.

– Вчера вечерта беше свикан Кризниот штаб и сите документи се предадени на надлежните институции. Обезбедено е местото на настанот и сите предуслови за брза и успешна истрага ги имаат институциите, а ние како Влада сме заинтересирани час поскоро да излезат институциите со фактите, кои ќе помогнат за понатамошно постапување  и извлекување научени лекции од овој трагичен настан, изјави Маричиќ.

Прашан кој дал техничка согласност за пуштање во употреба на болницата, Маричиќ рече дека тоа е сосема надвор од неговите надлежности и нема информации за тоа.

Website https://wcostream.cc: Watch Ichi The Killer: Episode 0 (Dub) wcostream Episode Full wcostream attack on titan

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animeflix.nl: Watch Sound of the Sky animeflix Episode 2 animeflix fairy tail

KissAnime: Sakura Wars: New York anime episode 6 online free at https://kissanime.mx your name kissanime

Voz: https://voz.vn/u/animefreakws.1746641/#about

Woddal: https://www.woddal.com/gogoanimebe