Македонија

Маричиќ во работна посета на Брисел на средби со Вархеј и Рејндерс

Министерот за правда Бојан Маричиќ од денеска ќе престојува во неколкудневна работна посета на Брисел. Предвидено е да се сретне со еврокомесарот за проширување Оливер Вархеј и еврокомесарот за правда Дидиер Рејндерс.

Тема на разговорите, како што соопшти Министерството за правда, ќе бидат евроинтеграциите на земјата, реформите во судството и владеењето на правото.

Во Брисел, министерот за правда ќе има средби и со вршителот на должноста директор за Западен Балкан во Генералниот директорат за соседство и преговори за проширување на Унијата Михаела Матуела, како и со европратениците Тања Фајон и Ирена Јовева од Словенија, Тонино Пицула од Хрватска и Андреас Шудер од Австрија.

Ова е втора работна посета на Маричиќ на Брисел оваа година.

anime online. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

watch animes Attack on Titan Season 2 (Dub)

anime freaks tv Tokyo Revengers

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

anime freaks website AnimeFreak Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

AnimeFreak Black Clover