October 22, 2021 11:23
Македонија

Маричиќ: Влегуваме во последната фаза од пописот, посебна благодарност до неуморните попишувачи

Откако Државниот завод за статистика извести дека денеска се попишани над милион граѓани, министерот за правда Бојан Маричиќ, посочи дека влегуваме во последната фаза од пописот кој успешно се спроведува после 20 години.

-Над милион попишани граѓани. Одлични вести од Државниот завод за статистика. Влегуваме во последната фаза од пописот кој успешно се спроведува после 20 години!, напиша во објава на Фејсбук Маричиќ.

Тој посебно упати благодарност до, како што наведе, неуморните попишувачи кои на терен неуморно работат за да се обезбеди подобра иднина за сите нас.

Website https://4anime.biz: Watch Grisaia no Rakuen Specials 4anime Episode 5 anime

AnimeDao: Hakuoki ~Demon of the Fleeting Blossom~ anime episode 12 online free at https://animedao.nl watch anime

GoGoAnime: Mysterious Play OVA 2 (Dub) anime episode 6 online free at https://gogoanime.be gogoanime website reddit

Website https://kissanime.mx: Watch The Qwaser Of Stigmata II Picture Drama kissanime Episode 4 kissanime real website

Pbase: https://pbase.com/gogoanimebe/profile

Gitlab: https://gitlab.com/gogoanimebe