October 26, 2021 01:04
Македонија

Маричиќ: Будимпешта не планира да го екстрадира Груевски

Министерот за правда Бојан Маричиќ во гостувањето во „Студио 10“, ја коментираше екстрадицијата и притоа напомена дека нашата земја има основа да побара од Унгарија екстрадиција на екс-премиерот, Никола Груевски.

-За него има основа да го бараме. Од Будимпешта добиваме информација дека  не планираат да го екстрадираат сега за сега затоа што има политички азил од унгарската влада, кажа министерот за правда.

 

AnimeFreak: SF Shinseiki Lensman (Dub) anime episode Full online free at https://animefreak.ws my hero academia season 4 animefreak

Animepahe: Coo: Tooi Umi kara Kita Coo anime episode Full online free at https://animepahe.cc anime stream

Website https://animetv.cc: Watch Freedom animetv Episode 7 1 anime tv

Watch NG Knight Ramune & 40 Episode 38

Vnxf: https://vnxf.vn/members/animefreakws.28123/#about

Osf: https://osf.io/gq8uw/