October 13, 2019 12:50
Спорт

Манџукиќ прв пик на Манчестер јунајтед за зимскиот преоден рок

Манчестер Јунајтед ќе се обиде по секоја цена да го привлече напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ. Според „Дејли мејл”, Хрватот е главната цел на „црвените ѓаволи” за време на јануарскиот преоден рок.

Оле Гунар Солскјер сака да ја зголеми конкуренцијата во нападот и во лицето на Манџукиќ гледа совршено решение. Поранешниот напаѓач на Атлетико Мадрид се чини дека не е во плановите на Маурисио Сари и е подготвен да го напушти Јувентус.

Нови вести

Продолжуваат квалификациските дуели за пласман на ЕП 2020

Filip

Ботас го освои Гран-при на Јапонија, Мерцедес шампион кај конструкторите

Filip

Дибиров: Им благодарам на Кил што ни покажаа до каде е овој Вардар

Filip