March 3, 2021 21:03
Спорт

Манџукиќ официјално стана играч на Милан

Лидерот во Серија А, Милан на својата официјалната веб-страница објави дека потпишал договор со напаѓачот Марио Манџукиќ.

Договорот на 34-годишниот фудбалер со тимот е со важност до крајот на сезоната 2020/21 со можност за продолжување на една сезона.

Манџукиќ ќе го носи дресот со број „9″.

Хрватот одигра пет нецелосни сезони во Италија со Јувентус. Тој го напушти тимот од Торино во зимскиот преоден рок 2019/2020.

Последен пат Манџукиќ влезе на теренот на 7 март како играч на Ал-Духаил во мечот од шампионатот Катар. 

Sword Art Online Alicization War of Underworld (https://animeflix.nl/m/Dg4J) Episode 12 at website https://animeflix.nl. See more hunter hunter animeflix

The Misfit of Demon King Academy (https://animefreak.ws/m/oobL) Episode 13 at website https://animefreak.ws. See more animefreak one piece