February 17, 2019 11:25
Фудбал

Манџукиќ: Игравме како лавови, така ќе биде и во финалето

 Стрелецот на победничкиот гол за Хрватска во полуфиналето со Англија, Марио Манџукиќ, им оддаде признание за борбеноста на сите свои соиграчи и најави беспоштедна борба и во финалето.

 

– Бевме како лавови, уживавме на теренот и така ќе биде и во финалето. Горд сум на сите во репрезентацијата. Да одиграш така против една Англија не е мала работа. Се уште не сме свесни што направивме. Ова го можат само големи екипи, потенцира Манџукиќ.

Хрватите синоќа во Москва ја победија Англија со 2:1 и за прв пат во својата историја ќе играат финале на фудбалско Светско првенство.

Во борбата за трофејот, в недела, противник ќе им биде репрезентацијата на Франција.

Related posts

ПСЖ понудиле 50 милиони за ѕвездата на Наполи: Понудата е експресно одбиена

24info

Џеко го пропушта и дуелот со Интер

24info

Нејмар со една изјава најави трансфер во Премиер лигата

24info