January 16, 2022 20:45
Спорт

Манчини: Многу тешка жрепка за нас

Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација Роберто Манчини ја оцени како неповолна жрепката за мундијалскиот бараж, која на актуелниот европскиот првак во полуфиналето за противник им ја донесе македонската репрезентација.

Италија ќе биде домаќин на избраниците на македонскиот селектор Благоја Милевски на 24 март, а победникот во финалето ќе му гостува на поуспешниот од дуелот меѓу Португалија и Турција.

– Ова е многу тешка жрепка за нас. Северна Македонија е многу добар тим, и доколку победиме ќе играме на гостински терен со победникот меѓу Португалија и Турција, истакна Манчини во првата реакција по вечерашната жрепка во седиштето на ФИФА во Цирих.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 11

4Anime Fairy Tail Episode 167

Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

Pokémon Journeys: The Series

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 11