June 23, 2021 06:46
Спорт

Манчестер јунајтед му нуди договор на Кавани од 250 илјади фунти неделно

Англискиот фудбалски премиерлигаш Манчестер јунајтед има намера да го задржи напаѓачот Единсон Кавани во своите редови и по истекот на актуелниот договор.

Според „Сан”, Јунајтед на 34-годишниот Уругваец му нудат нов договор со плата од 250 илјади фунти неделно. Сегашниот договор на фудбалер важи до крајот на сезоната 2020/21.

Кавани се приклучи на Манчестер јунајтед во октомври 2020 година како слободен играч.

Оваа сезона, напаѓачот има одиграно 34 натпревари за тимот, постигнато 14 голови и остварени пет асистенции.

GoGoAnime my hero academia heroes rising gogoanime: Watch Dragon Ball Z (Dub) Episode 158

WCOStream anime: Watch Umibe no Étranger Episode Full