November 25, 2020 09:56
Спорт

Манчестер јунајтед е заинтересиран за Дембеле

Напаѓачот на Барселона, Усман Дембеле падна во сферата на интерес на Манчестер јунајтед, пишува „Дејли рекорд”.

Според британскиот медиум, Манчестер јунајтед сака да го земе 23-годишниот Французин на едногодишна закуп.

Дембеле не се појави на теренот од ноември 2019 година поради повреди.

Вкупно, во сезоната 2019/20, тој одигра девет натпревари за Барселона и постигна еден гол.