August 15, 2022 20:36
Спорт

Манчестер сити ќе му понуди нов договор на Родри

Манчестер сити ќе му понуди нов договор на Родри, тврди инсајдерот Фабрицио Романо.

„Граѓаните” имаат намера да ги средат сите детали со играчот според новиот договор до крајот на годината.

Во исто време, Манчестер сити сака да ангажира уште еден играч од средниот ред во трансфер периодот меѓу сезоната.

Актуелниот договор на 25-годишниот Шпанец со Манчестер сити е до летото 2024 година.

Тој минатата сезона забележа 46 настапи за Сити во сите натпреварувања. Има седум гола и две асистенции.

sunwin sunwin web sunwin

tải sunwin apk

game sunwin sunwin.apk mới nhất sunwin apk

game bài sunwin sunwin apk game sunwin

sunwin