Спорт

Манчестер Сити се повлече од Суперлигата

Манчестер сити преку официјално соопштение на својата интернет страница потврди дека се откажува од идејата за формирање на европска Суперлига (ЕСЛ). Граѓаните беа втори кои реагираа, веднаш по Челзи, дека се откажуваат од идејата за создавање на првенство кое треба да ја сруши Лигата на шампиони.

„Фудбалскиот клуб Манчестер Сити може да потврди дека формално ги донесе процедурите за повлекување од групата за развој на плановите за европска Супер лига“, стои во соопштението на Манчестер сити.

 

GoGoAnime gogoanime demon slayer: Death Note (Dub) Episode 37

AnimeDao animedao bleach: Naruto: Shippuden (https://animedao.nl/m/oro) Episode 500