December 7, 2021 04:49
Спорт

Манчестер сити сака да го добие Халанд на лето

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд е главна цел на Манчестер сити во текот на следниот летен преоден рок, објави „Тајмс”.

Според британскиот медиум, во јануари претставници на англискиот клуб ќе се сретнат со агентот на напаѓачот Мино Раиола.

За потсетување, таткото на 21-годишниот норвешки фудбалер Алф-Инг Халанд играше за Манчестер сити од 2000 до 2003 година.

Оваа сезона, Халанд одигра пет натпревари за Борусија во Бундеслигата, на кои постигна седум гола и забележа три асистенции.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Dragon Ball Super Episode 126

AnimeFreak Tokyo Ghoul

anime online AnimeFreak My Hero Academia Season 2 (Dub)

animes online High School DxD

watch anime dub Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway