February 26, 2021 19:17
Спорт

Манчестер сити нов лидер во Премиер лигата

Тимот на Манчестер сити се искачи на првата позиција на табелата во Англискиот фудбалски шампионат, откако вечерва ја совлада Астон Вила со 2:0.

До победата „граѓаните” дојдоа со головите на Бернардо Силва во 79. и Илкај Гундоган во 89. минута.

Со новите три бода Манчестер сити има 38 бода, исто колку и второпласираниот Лестер, но и натпревар помалку. Трет е Манчестер јунајтед со 37, додека бранителот на шампионскиот трофеј Ливерпул има 34.

Sleepy Princess in the Demon Castle Episode 12 at website https://crunchyrollfree.com free anime on crunchyroll

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai (https://animefreak.ws/m/jbGG) Episode 13 at website https://animefreak.ws anime freak site