February 24, 2019 04:39
Живот

Мамо, некој сака да ме убие! Ја повикала мајка си, а неколку дена подоцна е пронајдена мртва во црвен ковчег покрај патот

Мамо, некој сака да ме убие! Ја повикала мајка си, а неколку дена подоцна е пронајдена мртва во црвен ковчег покрај патот

Неколку дена пред нејзиното тело да биде пронајдено во ковчег покрај патот во Конектикат во Америка, Валери Рејес панично и се јавила на мајка си тврдејќи дека некој сака да ја убие.

„Беше многу исплашена, звучеше многу исплашено“, рече нејзината мајка Норма Санчез.

Не кажала од кого се плаши.

Валери (24) веќе некое време живеела во Њујорк, но неодамна станала многу вознемирена. И рекла на мајката си дека некој се обидува да ја убие, но се споменала точно од што се плаши.

Група работници која работи на одржување на автопатот на 5 февруари го пронајде нејзиното тело во црвен ковчег. Ковчегот се наоѓал близу патот во градот Гринвич во Конектикат, оддалечен околу 22 километри од нејзиниот стан.

Полицијата спроведе истрага.

Related posts

Што му правите на организмот кога не јадете после 19 часот?

24info

Вбризга сперма во јајце од кокошка, а тоа што се направи во него ги збуни и научниците!

24news

Балашевиќ обвинет за кражба?!

24news