January 23, 2021 19:34
Магазин

Мало девојче падна од трети кат, но помина без повреди

Оваа неверојатната сцена се случи во саботата вечерта во рускиот град Томск.

Шестгодишно девојче падна од третиот кат во станбена зграда, но благодарение на снегот на тревникот подолу, таа преживеа и не претрпе сериозни повреди.лежеше некое време на тоа место, по што стана и со напор ја прескокна малата ограда.

Локалните медиуми објавија дека загрижен сосед се јавил во брза помош откако ја видел несреќата. На крајот се покажало дека мајката го оставила девојчето само во станот, но за среќа биле избегнати фатални последици.

Watch How Not to Summon a Demon Lord (Dub) Episode 4 (https://funimationfree.com/m/AJ18/ep-4) at website https://funimationfree.com funimation sign up

The Quintessential Quintuplets 2 Episode 2 at website https://animeflix.nl neon genesis evangelion animeflix