January 21, 2022 00:49
Хроника

Малолетничка се тепала во автобус на ЈСП

На 09.09.2019 во 11.50 часот во СВР Скопје, возач во ЈСП Скопје пријавил дека околу 11.30 часот на бул.„Александар Македонски“, во автобус на ЈСП бр.65, по претходна вербална расправија бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.М.(19) и 17-годишна малолетничка, од една страна и Д.Х.(20) и 16-годишен малолетник, од друга страна, сите четворица од Скопје. Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

dubbed anime Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Attack on Titan Season 2 Episode 3

ANIMEFLIX Hunter x Hunter (2011)

ANIMEFLIX WONDER EGG PRIORITY

ANIMEFLIX Attack on Titan Episode 20