October 18, 2021 12:56
Хроника

Малолетничка повредена откако возило излегло од патот

На 17.09.2021 во 07.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локален пат с.Танушевци-с.Бродец, патничко возило „киа рио”, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.С.(58) од Скопје, излетало од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, додека малолетна сопатничка и С.С.(49) се здобиле со телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза”. Увид извршила екипа од СВР Скопје.

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

ANIMEFLIX: Yoku Wakaru Mahouka! - Saiseitte Nani? anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix haikyuu

Animepahe: Kyou kara Ore wa!! anime episode 10 online free at https://animepahe.cc free anime

Website https://4anime.biz: Watch So Cute It Hurts!! 4anime Episode 2 blood c 4anime

Glose: https://glose.com/u/gogoanimebe

Osf: https://osf.io/j4mdg/