December 5, 2019 23:47
Балкан

Малолетник убиен во прифатниот центар за бегалци на островот Лезбос

Малолетник со нож е убиен во прифатен центар на островот Лезбос. 15-годишен бегалец нападнал негови врсници во прифатниот центар на грчкиот остров, при што убил еден од нив, додека другите двајца се повредени.

Инцидентот, според грчките медиуми, се случил синоќа околу 23 часот во делот каде што се сместени малолетните бегалци и мигранти без придружба. Иако тој има капацитет за само 160 лица, во моментов се сместени над 600 малолетници.

Нови вести

Во Равена запленети 163.000 литри нафта шверцувана од Албанија

Filip

Османи: Влада на ЛДК и ВВ е историски момент што го побараа косовските граѓани на избори

Filip

Олсиан Чела избран за нов албански Главен државен обвинител

Filip