September 18, 2021 16:50
Хроника

Малолетник со мотоцикл прегазил двајца пешаци во Куманово

На 27.06.2021 во 13.20 часот во СВР Куманово било пријавено дека на крстосницата од бул.„Октомвриска револуција” и ул.„Иво Лола Рибар” во Куманово, мотоцикл „педа”, со кумановски регистарски ознаки, управуван од малолетник од Куманово, удрил во пешакот Ж.С.(46) и уште еден малолетен пешак, двајцата од Куманово. Во незгодата Ж.С. се здобила со тешки телесни повреди, а со телесни повреди се здобил малолетникот, констатирани во Општата болница Куманово. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Куманово.

AnimeBee: Lupin III: Pilot Film (1978) anime episode Full online free at https://animebee.to gogoanime

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz

Website https://animedao.nl: Watch Xenosaga The Animation animedao Episode 12 animedao one piece

Watch anime online for free at AnimeFLV gogoanime

Trepup: https://www.trepup.com/gogoanimebe

Medium: https://medium.com/@gogoanimelol