September 20, 2021 23:19
Хроника

Малолетник од Свети Николе тешко повреден при судир на мопед и автомобил

Сообраќајна несреќа во Свети Николе, повреден малолетник, информираат од полицијата.

– Вчера во 20.30 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека на крстосницата од улиците „Маршал Тито“, „Филип Втори“ и „11 Октомври“ во Свети Николе се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „априлиа“, со скопски регистарски ознаки, управувано од малолетник од Свети Николе и патничко возило „мазда“, со германски национални ознаки, управувано од И.Н.(29) од Свети Николе. Во незгодата возачот на мопедот се здобил со тешки телесни повреди, а со телесни повреди се здобил сопатникот, констатирани во ЈЗУ Свети Николе. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Свети Николе, информираат од МВР.

AnimeKisa: Out Of My Head anime episode Full online free at https://animekisa.in dubbed anime

GoGoAnime: Otona Joshi no Anime Time anime episode 4 online free at https://gogoanime.be gogoanime my hero academia

AnimeDao: Sankarea OVA anime episode 2 online free at https://animedao.nl animedao dororo

Website https://animefreak.ws: Watch Keroro Movie 3 animefreak Episode Full anime stream

Cdprojekt: https://www.cdprojekt.com/pl/forums/users/gogoanimelol/

Piqs: https://piqs.de/user/gogoanimelol/