October 30, 2020 08:08
Хроника

Малолетник од Кавадарци обљубил малолетена братучетка

Малолетна кавадарчанка била обљубена од малолетен роднина, а информацијата ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

– Завчера во 21 часот во ПС Кавадарци, кавадарчанка пријави дека нејзината малолетна ќерка била обљубена од нивен малолетен роднина од Кавадарци, соопшти Додевски.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.