August 25, 2019 05:18
Хроника

Малолетник нападнат од куче скитник кај Камениот мост

Нов напад на куче среде центарот на Скопје.Како што информираат од полицијата  вчера во  18.30 часот во Полициската станица Центар, В.С.(63) од Скопје пријавил дека околу 09.00 часот неговиот 15 годишен син, движејќи се од Камениот мост кон училиште, бил нападнат од глутница кучиња скитници и едно од нив го каснало во пределот на левата потколеница. 

Нови вести

Пожар пеплоса расадник во околината на Крушево

Igor

Двајца повредени во сообраќајна несреќа кај Струмица

Igor

На пат кон Прилеп се запалил „мерцедес“

Igor