August 14, 2022 08:27
Хроника

Малолетник нападнат во автобус на ЈСП

Нападнат малолетник во автобус на ЈСП Скопје на релација Центар – Чаир.

-Вчера околу 21.30 часот во СВР Скопје, Г.Д.(49) од Скопје пријавил дека неговиот малолетен син, додека се возел во автобус на ЈСП на релација од Центар кон населба Чаир, бил физички нападнат од друг малолетник, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.