June 26, 2022 09:24
Балкан

Мали пред Брнабиќ во трката за нов премиер на Србија

Најголеми шанси да биде нов премиер на Србија има актуелниот министер за финансии Синиша Мали, а во игра се уште три имиња од Српската напредна партија (СНС), пренесе Бета.

Според денешното издание на „Вечерње новости“, повикувајќи се на свои информации, станува збор и за Ана Брнабиќ, Милош Вучевиќ и Горан Весиќ.

Најмалку шанси да биде нов српски премиер има заменик-градоначалникот на Белград Весиќ, пишува Новости.

diễn đàn go88 go88 demo go88 hack

bảng cầu tài xỉu sunwin