April 10, 2021 15:59
Спорт

Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Техничкиот директор на Милан, Паоло Малдини сака да ја донесе на „Сан Сиро” ѕвездата на Лацио, Чиро Имобиле.

Според „Fichajes.net”, 31-годишниот Италијанец ќе биде една од главните цели на Милан во летниот преоден рок.

Оваа сезона, Имобиле одигра 27 натпревари на сите натпреварување, постигна 19 гола и направи четири асистенции.

Милан по подолго време се наоѓа во ситуација да избори пласман во Лигата на шампионите следната сезона и затоа уште од сега размислува за засилувања. 

Watch The Irregular at Magic High School: Visitor Arc (Dub) Episode 12 (https://animetv.cc/m/renV/ep-12) at AnimeTV 2 anime tv

Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 (Dub) (https://4anime.biz/m/LA8a) Episode 13 at website https://4anime.biz 4anime hunter x hunter