November 29, 2021 17:53
Скопје

Малата Маргарита е најмладиот вдомувач на кученце од Лајка

Малата Маргарита која наскоро ќе полни 2 години е најмладиот вдомувач на кученце од јавното претпријатие Лајка.
Оваа убавица која плени со својот шарм е посветена на својот крзнен пријател Теди и тие се неразделни. Деновите им поминуваат во игра и забава, ги делат оброците па дури и спијат во ист кревет.
Важно е најмладите генерации да се едуцираат од најрана возраст и да развиваат љубов кон животните но и да се поттикнуваат да вдомуваат и да бидат одговорни. Воспитувањето во духот дека кучето е најдобар пријател на човекот генерира здрави личности со поголема свесност и емпатија.

Watch THE [email protected] SHINY FESTA Episode 3

Inazuma Eleven (Dub) (https://kissanime.mx/m/gLpM) Episode 26

Website https://animepahe.cc: Watch Knight Hunters (Dub) animepahe Episode 25 watch anime free

AnimeDao: Kyouryuu Daisensou Aizenborg anime episode 39 online free at https://animedao.nl animedao boruto

https://aniwatch.pro watch anime online