October 22, 2021 07:36
Хроника

Макстил: Повреден работник во Челичарница, во тек интерна истрага

Макстил АД информира дека во текот на редовното работење во трета смена во погонот Челичарница е настанат инцидент при што е повреден еден вработен.

На вработениот веднаш му е пружена прва помош и истиот е пренесен во ургентниот центар на универзитетската клиника за понатамошен третман. Истиот е вон животна опасност.

Случајот е пријавен во надлежните институции чии екипи излегоа веднаш на самото место на настанот. Макстил АД по итна постапка формираше комисија за детална интерна истрага за утврдување на околностите под кои настанал инцидентот и повредата, како и за одговорноста за истите.

Јавноста ќе биде навремено информирана со повеќе информации и детали во моментот кога тие ќе бидат достапни.

 

AnimeBee: DRAMAtical Murder (Dub) anime episode 12 online free at https://animebee.to anime websites

Heaven's Lost Property: Forte (Dub) (https://animepahe.cc/m/lnBZ) Episode 12

Those Who Hunt Elves (https://aniwatch.pro/m/kmgN) Episode 12

Website https://animeheaven.pro: Watch We Without Wings – Under the Innocent Sky animeheaven Episode 12 animeheaven black clover

Gotartwork: https://gotartwork.com/Profile/anime-freak/97372/

Codechef: https://www.codechef.com/users/animeflixnl