October 18, 2021 21:39
Спорт

Максимални четири победи за ракометарите на Франција на ЛОИ

Ракометната репрезентација на Франција утринава ја совлада Шпанија со 36:31 во дербито на 4. коло од А-групата на Олимписките игри во Токио.

За Французите ова беше четврти триумф во исто толку натпревари, додека Шпанците го запишаа првиот пораз.

Претходно во ова коло, Бразил ја победи Аргентина со 25:23, додека Норвешка и Германија својот меч ќе го почнат во 14:30 часот.

На табелата води Франција со 8 бода, Шпанија има 6, Норвешка 4, Германија и Бразил по 2, Аргентина 0.

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

WCOStream: Sword Art Online: Alicization - Recollection anime episode Full online free at https://wcostream.cc watch cartoons online wcostream

TwistMoe: Vexille anime episode Full online free at https://twistmoe.net teist moe

https://animeheaven.pro animeheavenru

Wordlab: https://www.wordlab.com/forums/users/animeflixnl/

Gallery autodesk: https://gallery.autodesk.com/users/HKGTQUMQFMX2?relProf=1