January 28, 2022 07:20
Свет

Макрон прими трета доза од вакцината против Ковид-19

Францускиот претседател, Емануел Макрон, денеска соопшти дека ја примил третата доза од вакцината против Ковид-19.

Макрон на својот твитер налог постави објава во која штиклирани се фразите „трета доза вакцина“ и „вакцина против грип“, објави „Ројтерс“.

Телевизијата BFM и дневниот весник „Фигаро“ објавија дека Макрон ја примил третата доза од вакцината против Ковид-19 во текот на викендот.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Dragon Ball (Dub)

ANIMEFLIX My Hero Academia Season 4

ANIMEFLIX Dragon Ball Super Episode 124

Death Note

anime stream ANIMEFLIX SK8 the Infinity