June 24, 2022 08:05
Свет

Макрон: Историската одлука за Украина е силен сигнал до Русија

Францускиот претседател Емануел Макрон ја поздрави одлуката за тоа што на Украина ѝ се даде кандидатски статус за членство во Европската Унија.

– Ова е историска одлука со што се испраќа силен сигнал до Русија во сегашниот геополитички контекст, истакна Макрон.

Европски и украински лидери синоќа со ентузијазам ја дочекаа одлуката.

kết quả go88 đánh lô trên go88 go88 quốc tế

hỗ trợ sunwin sunwin bị sập chưa game sunwin