June 25, 2022 22:41
Свет

Макрон: ЕУ треба брзо да даде мислење за членството на Молдавија

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека сака Европската унија брзо да даде мислење за апликацијата на Молдавија за членство во ЕУ.

На средбата со претседателката на Молдавија, Маја Санду, во Париз, Макрон изјави дека не може да се исклучи опасноста конфликтот меѓу Украина и Русија да се прелее во соседните земји, пренесе Ројтерс.

Откако Русија започна напад врз Украина кон крајот на февруари, стравува од можно прелевање на конфликтот во соседните земји.

go88 play go88 ông già noel Tải Go88 cho máy tính PC Windows phiên bản mới nhất

sunwin laser engraver sunwin nhận code máy chủ sunwin ở đầu