August 5, 2021 02:55
Спорт

Македонците испиле 75.000 литри пиво во Букурешт, потрошиле 450.000 евра

Македонските навивачи извршија инвазија на Букурешт каде Македонија ги играше првите два натпревари од Европското првество.Романците дефинитивно повторно ќе сакаат да ги угостат нашите навивачи, кои освен позитивниот впечаток поради атмосферата што ја создаваа, убаво ги збогатија и угостителите.

Според информации од државните институции, романските медиуми велат дека околу 4.000 Македонци го посетели Букурешт. Нашите навивачи испиле дури три цистерни пиво или околу 75.000 литри. Романските локали, ресторани и барови заработиле 450.000 евра од нашите навивачи за време на натпреварите.

Македонците потрошија многу повеќе пари во Букурешт, бидејќи тука не се земени во предвид продажбата на алкохол и храна во супермаркетите и исто така заработката од престојувањето во хотелите, мотелите и приватните смештаи.

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE. Lime-iro Senkitan: Nankoku Yume Roman (https://kissanime.mx/m/wWy9) Episode 2

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Future Card Buddyfight X Episode 52

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. The Guyver: Bio-Booster Armor (Dub) (https://animefreak.ws/m/N0A9) Episode 6

KissAnime Ttlink: http://ttlink.com/kissanimemx