January 27, 2022 06:02
Спорт

Македонските фудбалски надежи до 17 години ги дознаа противниците во евроквалификациите

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години новиот квалификациски циклус за пласман на Европското првенство во 2023 година ќе ги почне во група со Франција, Исланд и Луксембург, одлучи денешната жрепка во седиштето на УЕФА во Нион.

Термини за одигрување на квалификациските турнири се идната пролет и есен, а пласман во елитната рунда ќе обезбедат двете првопласирани репрезентации во 13-те квалификациски групи, како и уште четири најдобро третопласирани тимови.

Домаќин на Европското првенство во мај 2023 година ќе биде Унгарија.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

AnimeFreak My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 24

anime freak tv How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

AnimeFreak Komi Can’t Communicate

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)