October 18, 2021 11:53
Спорт

Македонските фудбалерки загубија 8-0 од Англија

Македонската женска фудбалска репрезентација загуби вечерва на гостувањето во Саутемптон од Англија со 8-0 (3-0) во првото коло од групата Д во рамки на квалификациите за пласман на Светското првенство во 2023 година.

Домаќинките ја оправдаа фаворитската улога и заслужено ги прокнижија првите три бода во мундијалските квалификации со головите на Ела Тун (13 минута), Елен Вајт (42, 67п), Јулија Живиќ 45, автогол),  Бетани Ингланд (77, 90), Сара Коларовска (79), Бетани Мед (90+1).

Следен противник на македонските фудбалерки, во вторник на Националната арена „Тодор Проески” во Скопје, е репрезентацијата на Австрија, која претходно вечерва триумфираше на гостувањето во Латвија со високи 8-1.

AnimeHeaven: Arslan Senki (TV): Arsen 4-koma Gekijou anime episode 1 online free at https://animeheaven.pro anime heaven site

Seraph of the End: Vampire Reign Episode 12

ANIMEFLIX: Shokugeki no Souma: Ni no Sara OVA anime episode 2 online free at https://animeflix.nl dubbed anime

4Anime: Dragon Ball Z: Bojack Unbound (Dub) anime episode Full online free at https://4anime.biz 4anime hunter hunter

Startupmatcher: https://startupmatcher.com/p/kissanime-2

Lifeofpix: https://www.lifeofpix.com/photographers/animefreakws/