October 19, 2021 05:24
Спорт

Македонските фудбалерки ги почнаа подготовките за мундијалските квалификации

Македонската женска фудбалска репрезентација денеска во Скопје ги стартуваше подготовките за квалификациите за пласман на Светското првенство, чии домаќини во 2023 година ќе бидат Австралија и Нов Зеланд.

Избраничките на селекторот Кирил Изов попладнево на терените на тренинг центарот на ФФМ го одржа првиот тренинг во комплетен состав, предводени од капитенката Наташа Андонова.

Прв противник на македонските фудбалерки во новиот мундијалски квалификациски циклус ќе биде Англија, в петок во Саутемптон, по што следува дуелот против Австрија во Скопје на 21 овој месец во рамки на 2. коло во групата Д.

The Seven Deadly Sins: Signs of Holy War Episode 4

GoGoAnime: Sci-fi Harry anime episode 20 online free at https://gogoanime.be boku no hero academia gogoanime

Grappler Baki Episode Full

Website https://twistmoe.net: Watch Tokyo Majin Gakuen Kenpucho: Tou Dai Ni Maku (Dub) twistmoe Episode 12 anime online

Intensedebate: https://www.intensedebate.com/profiles/gogoanimelol

Bittube: https://bittube.tv/profile/animeflixnl