October 23, 2021 00:42
Спорт

Македонските одбојкари со пораз од Црна Гора се оддалечија од медал на јуниорската Балканијада

Македонските младински одбојкарски репрезентативци не успеаја да слават против Црна Гора и со тоа да обезбедат медал на Балканијадата во Приштина пред денешните натпревари од последното, петто, коло.

Избраниците на селекторот Ванче Санев играа променливо против Црногорците и без оглед што убедливо го добија вториот сет и израмнија, потоа не го задржаа ритамот и загубија со 3:1 (18:25, 25:15, 25:27, 20:25).

Теоретски шанси за бронзен медал за македонската репрезентација сè уште постојат, а за такво сценарио најпрво е неопходна победа над фаворитот Турција со 3:0 или 3:1 во сетови.

Македонските одбојкари претходно на Балканијадата во Приштина триумфираа над домаќинот Косово и Албанија, а претрпеа пораз од Бугарија.

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

4Anime: Your Name. anime episode Full online free at https://4anime.biz gleipnir 4anime

Animepahe: BanG Dream! Garupa☆Pico anime episode 26 online free at https://animepahe.cc animes online

Redsea gov: http://www.redsea.gov.eg/taliano/Lists/Lista%20dei%20reclami/DispForm.aspx?ID=133383

Uid: http://uid.me/gogoanimelol