September 24, 2021 19:05
Спорт

Македонските одбојкари со победа ја почнаа Балканијадата во Косово

Македонската одбојкарска репрезентација до 20 години забележа победа над домаќинот Косово во првото коло на Балканското првенство. Во Приштина „црвено-жолтите” славеа со 3:1, по сетови, 25:22, 21:25, 28:26 и 25:23.

На другите две средби на првиот ден од Балканијадата, Турција во четири сета славеше над Црна Гора, додека Бугарија во три сета беше убедлива против Албанија.

Македонските одбојкари вечер од 20:30 часот играат со Бугарија.

Другите двојки за 2. коло се: Црна Гора – Косово и Турција – Албанија.

Watch Blocker Gundan IV Machine Blaster Episode 12

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz

Hunter x Hunter (Dub) Episode 62

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE

App roll20: https://app.roll20.net/users/9451130/gogoanimebe

Animefreakwsgmail wordpress: https://animefreakwsgmail.wordpress.com/