September 20, 2021 23:21
Спорт

Македонските надежни кошаркарки се изрезилија со непостигнат ниту еден поен во две четвртини против Словенија !

Македонската женска кошаркарска репрезентација за киграчи 18 години се изрезили на ФИБА „Челинџерот“ кој се одржува во Софија, каде загуби од Словенија со 66 поени разлика (88-22) и притоа во две четвртини, првата и четвртата не постигна ниту еден поен !

Дебаклот кој им се случи се насетуваше уште во првата четвртина  кога македонскитте девојки не псотигнаа ниту еден поен, а Словенките 34. До првиот кош стигнавме во втората минута од втората четвртина. Во втората и третата четвртина постигнавме по 13 (втората) и 9 (третата) поени, за последната повторно да ја завршиме без поени (30:0).

 

https://kissanime.mx vinland saga kissanime

Website https://wcostream.cc: Watch Strike Witches (Dub) wcostream Episode 12 wcostream harley quinn

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Watch Figure 17: Tsubasa & Hikaru Episode 13

Issuu: https://issuu.com/animefreakws

Cults3d: https://cults3d.com/en/users/animeflixnl