August 2, 2021 21:27
Спорт

Македонските и холандските навивачи со песна и ракија ја загреваат атмосферата во Амстердам (ВИДЕО)

Македонијаод 18.00 часот на „Јохан Кројф“ Арената го игра последниот меч на ЕП.

Играчите се подготвени, навивачите се подготвени, сите подготвени да уживаме во уште еден фудбалски спектакл на континенталниот собир.

Како што е познато во однос на Букурешт каде што се случи „црвено-жолта“ инвазија и беше направена фантастична атмосфера, Амстердам и Холандија поради коронавирусот забрани влез на македонски навивачи за овој натпревар.

Но, и покрај тоа продолжува големата поддршка од нашите фанови ќе ја има и во Амстердам, со надеж дека ќе направиме прв голем резултат на ЕП.

Непосредно пред мечот заедно македонските и холандските навивачи ја загреваат атмосферата, а Холанѓаните имаа можност да пробаат и од традиционалната ракија. Погледнете на видео записот како сето тоа изгледаше:

 

 

KissAnime Watch anime online, English anime online HD. Tanpen Unico: Kuroi Kumo to Shiroi Hane Episode Full

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Zoids Wild Zero Episode 8

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Animation Runner Kuromi (Dub) (https://animefreak.ws/m/bOv5) Episode Full

KissAnime Able2know: https://able2know.org/user/kissanimemx/