January 16, 2022 20:56
Спорт

Македонските девојки паднаа и на вториот тест со Србија

Македонската женска ракометна репрезентација и вторпат е поразена контролните натпреаври со Србија во Стара Пазова. Овојпат утешително е тоа што девојките загубија само со еден гол разлика (20:19) додека на вчерашната контрола поразот беше убедлив (33:25).

Македонските ракометарки одиграа добар меч. Во првото полувреме покажаа дека ќе бидат достоен противник и заминаа на паузата со 11-13, по што во вториот дел успеаа да му парираат на ривалот, но не направија и резултатски пресврт.

Србија се подгтовува за настап на Светското првенство кое ќе се одржи во Шпанија, додека Македнија е прва резерва и може да влета на завршниот турнир ако некоја од репрезентациите го откаже својот настап.

watch animes. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 25

stream anime online 4Anime Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

Naruto: Shippuden Episode 499

4anime.biz That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

Your Name. Episode Full